Wakacje w Beskidzie Sądeckim – Szczawnica

Jeśli poszukujesz miejscowości, w której spędzisz przyjemnie czas, lecz nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, mamy dla Ciebie wyśmienite miejsce.

parki

Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Szczawnica jest unikatowym punktem na mapie Polski, z dala od wielkomiejskiego hałasu, leżącym w Pieninach. Przepiękna okolica mobilizuje każdego do aktywnego spędzania każdego momentu. Zdrowe oraz rześkie powietrze dodaje sił życiowych i działa tak, iż wolniej odczuwamy zmęczenie, z tego powodu że nasze ciało jest efektywniej natlenione. Szczawnica leży blisko granicy ze Słowacją, toteż być może zdarzy się wam przeciąć granicę mimowolnie. Miejscowość jest idealnym bazą wypadową do mnóstwa atrakcji, które jedynie czekają na Ciebie – sprawdź góralskie domki Szczawnica. W Szczawnicy odnajdą się lubiący spływy kajakami, w okresie zimowym narciarze oraz miłośnicy chodzenia po górach. Amatorzy kultury góralskiej również odnajdą swe miejsce, z tego powodu iż góralskie domki Szczawnica posiada licznie stojące. Miejscowość ta albowiem jest właśnie ojczyzną górali sądeckich, jacy do dziś licznie wypasają swe stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne ma niebywale mocno rozbudowane, bo sumaryczna ich długość wynosi niemalże pięćset kilometrów – dowiedz się więcej.

Nasze nowe wpisy są tak samo interesujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj wypożyczalnia busów osobowych i przeglądaj skrupulatne informacje. Zachęcamy!

Samo miasteczko leży blisko Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najpiękniejszych parków w naszym kraju. Upokorzeniem byłoby nie powiedzieć o sławnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest obecnie znana. Unikatowy tutejszy klimat, spowodowany położeniem miasteczka w dolinie rzeki, sprawia iż ludzie szybciej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która prosperuje od niemal pięciu wieków zachęca turystów do skosztowania odrobiny wód o niebywałych właściwościach leczniczych.

Bez wątpienia każdy Polak odnajdzie w Szczawnicy oraz cudnych krajobrazach Beskidu Sądeckiego i Pienin coś do czego będzie chciał powrócić. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, toteż zatRzymując się w pobliżu lasu, można oglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lunety.