Kiedy i w jaki sposób wypocząć w górach czyli krótki przegląd oferty turystycznej na południu Polski.

Ostatni tydzień grudnia dla niektórych osób jest czasem wytężonego wysiłku, gdyż jest zakończenie starego roku, inni z kolei mogą sobie wziąć kilka dni wolnego, i przy dobrym układzie kalendarza będą mieli nawet półtora tygodnia wolnego. Większość osób święta spędza w tradycyjny sposób, z najbliższą rodziną przy stole wigilijnym. Lecz coraz częściej można zauważyć trend na wyjazdy świąteczne, szczególnie góry Bieszczady cieszą się ogromną popularnością o tej porze roku.

W coraz większej ilości obiektów noclegowych są w ofercie turnusy świąteczne, pobyt może wtedy trwać od początku świątecznego okresu aż do nowego roku. I jak się okazuje, na tak zorganizowane święta w górach znajduje się coraz liczniejsza grupa chętnych. Niektórzy po całym roku gonitwy, ciężkiej pracy i mnóstwa codziennych obowiązków na samo wyobrażenie kilkudniowych przygotowaniach przestają mieć chęci na świętowanie. Dla właśnie takich ludzi dużo bardziej przyjemne może być wyjechanie z całą rodziną na kilka dni i prawdziwy wypoczynek we wspólnym gronie, niż spędzenie tych dni na porządkach czy gotowaniu w kuchni, co w wielu przypadkach kończy się popsutą atmosferą i kłótniami.

Lecz Bieszczady to doskonałe miejsce nie tylko na święta czy nowy rok – odpoczywać w nich można praktycznie o każdej porze roku, i za każdym razem coś interesującego mogą zaoferować (wypoczynek w Bieszczadach). W większości górskich miejscowości wypoczynkowych jest dostępna bogata, całosezonowa oferta noclegów o zróżnicowanym standardzie i cenach.

Dla chcących spędzić romantyczny weekend we dwoje ofertę mają eleganckie i nowoczesne pensjonaty i hotele. Wycieczki szkolne będą bardziej zainteresowane domkami wypoczynkowymi, a poza tym będzie dostępnych bardzo dużo prywatnych kwater na rodzinny wyjazd. Zima w Bieszczadach to przede wszystkim śnieżne szaleństwo, na narciarzy wyczekują setki stoków i kilometry tras mających zróżnicowany stopień zaawansowania. Za to wiosna, lato i jesień to czas górskich wycieczek, właśnie wtedye na szlakach spotkać się da bardzo dużą liczbę turystów z całego kraju.