Czy pracowanie spoza biura ma jedynie zalety? Okazuje się, że nie. Zobacz o jakich wadach można powiedzieć

Wydaje się, iż praca zdalna, z naszego domu i na własnych warunkach to idealne rozwiązanie dla każdego pracownika, który w jakiś sposób musi zarabiać na własne utrzymanie. Wielu z nas na pewno marzy o tym i mniej lub bardziej aktywnie do tego dąży. Przecież opcja taka wydaje się być bardzo wygodną. Często zarabiają tak na życie graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

Informatyk

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że taka praca ma też parę wad. Praca w domu wymaga od nas mnóstwo samodyscypliny. Nie będzie tu szefa, który powie co i kiedy należy zrobić (zobacz oferty pracy). Nie będzie również osoby, która weźmie odpowiedzialność, jak i często też takiej, która szybko pomoże, kiedy wystąpią problemy. Będziemy niejako skazani na samowystarczalność. Praca w biurze nie generuje takich problemów. W biurze łatwo znaleźć kogoś, kto w razie trudności pomoże nam (mowa rzecz jasna o normalnych zakładach pracy, bez atmosfery mobbingu oraz zbędnej rywalizacji).

O taką samodyscyplinę często naprawdę ciężko. W deszczowe, jesienne dni o wiele ciężej będzie podnieść się wcześnie z łóżka oraz wziąć się do pracy, jeśli nie mamy za bardzo przymusu. Może być też trudno oprzeć się ładnej pogodzie czy masie innych okoliczności, które korcić będą do odłożenia pracy na później. W domu po prostu o wiele trudniej o skupienie, szczególnie, gdy nie mieszkamy sami. Przy małych dzieciach może być to nawet niemożliwe. Praca w domu może także prowadzić do alienacji. Czy tego chcemy, czy nie, zakłady pracy są miejscami, gdzie dorośli ludzie budują najwięcej relacji z innymi ludźmi. Jeżeli nie będziemy mieć tych okazji, szybko możemy zacząć odczuwać osamotnienie. Przy braku podpory ze strony innych i wspólnych celów zawodowych grozi nam również bardziej utrata motywacji a do tego wypalenie.

Widoczny jest pewien trend pośród freelancerów, polegający na wspólnym wynajmowaniu pomieszczeń do pracy wraz z innymi przedstawicielami wolnych zawodów. Tak jest praktycznie wszędzie w Polsce, na przykład praca Radom (zobacz oferty pracy). Jak więc widzimy, nawet wśród osób pracujących niezależnie istnieje potrzeba posiadania zawodowych relacji z innymi osobami.

Czy praca w domu jest dobra dla każdego?
Na pewno nie.

Sprawdź następny istotny link (http://www.raj-international.net/), żeby wysondować sporo szczegółów na zajmujący Cię temat. Zachęcamy i życzymy wciągającej lektury!

Każdy z nas posiada różny charakter i w inny sposób będzie potrafił dostosować się takiego trybu życia. Może być też tak, że po jakimś czasie będziemy tęsknić za biurem i z chęcią wrócimy na etat. Być może zaczniemy poszukiwać nowej pracy, sprawdzać oferty pracy Żyrardów (zobacz nowe oferty pracy). Takie przypadki występują dosyć często. Trzeba jednak spróbować, bowiem wbrew temu co można by wywnioskować z powyższego tekstu, zdalny tryb pracy posiada także dużo zalet.