Co to jest OCR oraz jak ta technika mogłaby przyczynić się do znaczej redukcji kosztów utrzymania księgowości?

Olbrzymie skoroszyty, w jakich obecne w dziale księgowym pracownice przechowują dziesiątki, jeżeli nie tysiące archiwalnych faktur na szczęście odchodzą stopniowo w zapomnienie.
Dzieje się tak z tego powodu, że rozwój techniki, który zachodzi obecnie dosłownie przy nas zezwala nam do tworzenie urządzeń, jakie w wyjątkowy sposób powodują, że wykonywanie powszednich czynności okazuje się prostsze oraz bardziej przyjemne.

odnośnik do strony

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo jednym z tzw. urządzeń peryferyjnych, jakie można dołączyć do np. laptopa może być skaner, dzięki któremu można prędko poniekąd „przenieść” treść każdej kartki na dysk. Obszar wykorzystania tej techniki jest olbrzymi, przy czym w przedstawianym poniżej kontekście czynności pod nazwą digitalizacja faktur, system ten może posłużyć się do widocznego zmniejszenia cen prowadzenia księgowości. Technologię komputerowego odczytywania liter można by użyć, aby mieć dostęp do komputerowego archiwum dokumentacji.
firma

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby było to możliwe, na komputerze, do jakiego podłączony jest skaner, musi być ponadto zainstalowane oprogramowanie odczytujące tekst ręczny, jak i maszynowe. W taki sposób nie ma już konieczności manualnego przepisywania tekstów do komputera, poza tym w taki sposób nie przenieślibyśmy jakichś podpisów ani pieczątek. Naturalnie można w taki sposób przechowywać nie tylko rachunki, lecz także wszystkie inne stare akta.

Powinni to robić jedynie specjaliści, gdyż w wypadku starych dokumentów, trzeba wyjątkowo dbać o ostrożność. Należałoby także dodać, że digitalizacja faktur zezwala na zredukowanie kosztów archiwizowania nawet do 50 procent.