W finansach nieustannie sytuacja jest dynamiczna

Jeśli skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim nurtem zmian, natomiast jeśli staniemy na minę, czyli staną nam na drodze zagrożenia – może się okazać, że dużo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z tego rodzaju nieoczekiwanych niedogodności w prowadzeniu interesu jest kwestia odpowiedniego wykonania kontraktu.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście są mechanizmy, które zabezpieczają nas przed niewywiązaniem się z umowy. To zabezpieczenie kontraktu – , to mówiąc prościej, zabezpieczenie finansowych żądań inwestora, w sytuacji, kiedy kontrakt jest zrealizowany nie w planowanym terminie. Znajduje swoje przeznaczenie dodatkowo w sytuacji, gdy efekty są sprzeczne z założeniami umowy. Taka gwarancja to dobry sposób na podniesienie wiarygodności wykonawcy, a w konsekwencji oznacza to, iż konkretny partner biznesowy jest odpowiednim partnerem w interesach.

Mało tego, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, bowiem samo istnienie takiej zabezpieczenia ma wpływ na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku znaczy to, iż do kontraktów przystępuje więcej przedsiębiorstw. To obopólna korzyść, dzięki temu dostajemy większy wybór, kilka ofert to dobry prognostyk na sukces aniżeli Stylko pojedyncza, niepewna firma.

Można rzec, że zabezpieczenie kontraktu, jest tak samo istotne, jak wybór odpowiedniego rachunku firmowego. Jeśli straciliśmy dużo czasu rozważając kwestię: które konto firmowe () wybrać, tak samo powinniśmy zrobić przy omawianej gwarancji.

biznes

Gwarancją tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Zdarza się, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe gwarancje roszczeń zwrotnych, takich jak: zastaw rejestrowy, hipoteka (zobacz kredyt pod hipoteke) jak również poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

W konsekwencji, tego typu forma gwarancji jest bardzo korzystna i sprawdza się także w praktyce. Co bowiem, jak nie zabezpieczenie w interesach bardziej sprzyja zawieranym transakcjom, podnosi zaufanie w biznesie, stwarza odpowiedni klimat inwestorski? Niewątpliwie warto rozważyć taką formę, jeśli chcemy czuć, że posiadamy decydujący wpływ.