Buty wizytówką mężczyzn. Co mówią o Twoim mężczyźnie jego buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dzisiaj dużo większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich troski o ciało i odpowiedniego ubioru. Jednym z najważniejszych składników męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane głównie do okazji, na jaką się je zakłada. Na przykład, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, zwyczajnych spotkań towarzyskich lub uprawiania sportu, jednak nie należy ich zakładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje odpowiedni strój bądź do biura, jeśli firma wymaga konkretnego dress codu.

Jednakże, buty męskie są dzisiaj sprzedawane w dość bogatym asortymencie, tym samym niezależnie od okazji, z pewnością będzie się mogło odszukać coś faktycznie odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może adidasy nike na halę. ?

Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to wielkie znaczenie w przypadku pantofli, które zakłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to absolutna konieczność. Dzięki temu staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe też powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg produktów, jakie ułatwiają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez problemu wyprać w pralce, jednakże zanim wykona się podobny krok, po pierwsze należy sprawdzić metkę obuwia, na jakiej przeważnie znajdują się stosowne wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien dbać o swoje buty i mieć w szafie chociaż jedną parę butów bardziej eleganckich, jakie przydają się podczas określonych okazji. Dosyć znaczące jest także odpowiednie przechowywanie butów, ponieważ dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, trzeba inwestować w obuwie (sztylpy) najwyższej jakości, też jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak eleganckie buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają możliwość posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów wykonywanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.