Dowiedz się w jaki sposób dobrać sprawdzone opony samochodowe, dzięki którym bez problemu dojedziesz gdziekolwiek zechcesz.

Jeśli wybierasz się z rodziną w daleką podróż musisz być przekonany, iż Twój pojazd jest sprawny i bez problemu dotrzecie do wybranego celu. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by spokojnie wyruszyć w podróż.

Opona do samochodu osobowego

Źródło: http://www.flickr.com
Przegląd samochoduPrzed wyjazdem obowiązkowo powinieneś upewnić się, czy Twój samochód ma ważny przegląd techniczny. Ważne badania techniczne są warunkiem, który musi spełnić każdy pojazd, aby był dopuszczony do jakiegokolwiek ruchu. To swoista gwarancja, iż samochód jest bezpieczny i sprawny.Jeśli nie posiadasz ważnego przeglądu albo do kolejnego badania zostało Ci niewiele czasu,obligatoryjnie udaj się do punktu kontroli pojazdów. Musisz to zrobić bardzo szybko.Nie należy w ogóle doprowadzać do takiej sytuacji, w której Twoje badania techniczne są nieważne. To szalenie niebezpieczne i niezgodne z normami prawa. W chwili gdy jeździsz bez ważnego przeglądu, stanowisz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych kierowców.

Po co są badania techniczne?W czasie przeglądu specjalista diagnozuje między innymi stan oświetlenia Twojego pojazdu. (Warto zauważyć, iż diagnosta sprawdza także ustawienie świateł).Oświetlenie musi być sprawne i funkcjonować bez problemu. Wyobraź sobie, co by się mogło stać,gdyby nagle, podczas nocnej podróżny na autostradzie albo na zwyczajnej szosie, światła Twojego samochodu zgasły i odmówiły posłuszeństwa? Mogłoby dojść do wypadku. Następnymi elementami, podlegającymi kontroli są: hamulce, stan amortyzatorów, luzy w elementach zawieszenia. Niezwykle istotną sprawą jest też stan ogumienia samochodu. Diagnosta sprawdza specjalne mierniki informujące o zużyciu opon (więcej na stronie). Jeśli opony opony do wózków widłowych nie przejdą testu, należy je wymienić.

W jaki sposób znaleźć dobry sklep z oponami?
Jeżeli nasze opony są bardzo zużyte musimy wymienić je na nowe. Ale w jaki sposób znaleźć sprawdzony NetCar sklep z oponami? Najważniejsza rada: w dobrym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów. Kupisz tu przykładowo opony Kleber (info tutaj) lub opony Continental. Podczas zakupów nie zwracaj uwagi na cenę. Tutaj najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Dlaczego należy zakupić droższe opony, pochodzące od popularnych producentów?
Powód jest jasny. Znane marki stale pracują nad jakością swoich produktów. Zatrudniają sprawdzonych inżynierów, by doskonalić swoją ofertę. Ich opony sprawdzają się najczęściej nie tylko w przewozie osób, ale ale również w transporcie towarów i materiałów budowlanych. Ponadto używanie sprawdzonych opon wpłynie pozytywnie na stan naszego portfela, ponieważ dobre opony zmniejszają zużycie paliwa i elementów konstrukcyjnych pojazdu, ale, co jest najważniejsze, gwarantują nam bezpieczeństwo, które jest bezcenne.