Zdemaskuj najlepszą drogę kariery

Współcześnie, branża IT stwarza ogromne szanse, a więc opłaca się zrobić karierę w takiej dziedzinie. Nie każdy jednakże orientuje się, że dziedzina IT, to grupa zróżnicowanych zawodów, o rozmaitych perspektywach.

oferty pracy

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com
I aby rozpocząć aktywność w IT, zupełnie nie musisz być profesjonalistą od programowania.
Wasza kariera w it może się rozpocząć od stanowiska help desk, a więc od pracy, która polega na notowaniu usterek od użytkowników i zapisywaniu ich w systemie lub telefonicznym dostarczaniu wsparcia. Nie musisz również mieć profesjonalnych kompetencji, żeby być testerem oprogramowania, a jest to dobra opcja, by nauczyć się profesjonalnego programowania na później. Nie da się zaprzeczyć, że to właśnie programistom, branża it ma sporo do zaoferowania. Jednak gdy nie umiesz programować możesz być project managerem, i zarządzać procesem tworzenia oprogramowania, powinieneś jednak używać metodologię ITIL.
Jeśli zaś rewelacyjnie posługujesz się arkuszami wyliczeniowymi i potrafisz analizować, możesz zacząć karierę w e-commerce. W pracy potrzebne są też osoby powiązane z marketingiem, bo oprogramowanie do zarządzania flotą trzeba wyprzedać. Jak można dostrzec kariera w it, to dość spory wachlarz specjalności, przystępnych nie tylko dla wąsko sprecyzowanych specjalistów.

Nowe Technologie, to praktyka na całym świecie, wspaniałe zarobki i atrakcyjne zadania, a ścieżek kariery jest wiele, więc gdy jesteś śmiały i masz otwarty umysł, możesz spróbować krok po kroku wspiąć się na szczyt.