Profesjonalna siłownia domowa

Kiedy posiadamy własny dom świetnym pomysłem jest urządzenie w nim małej siłowni. Zazwyczaj mamy jedno pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, jak je zagospodarować. Ustawienie tam przyrządów do ćwiczeń będzie najlepszym co możemy zrobić. Zwłaszcza jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja podejmowania wysiłku fizycznego w obecności innych osób jest dla nas wysoce nieprzyjemna. Wówczas ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.

ćwiczący mężczyzna

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby doskonale wyposażyć naszą siłownię, wybrać najwyższej jakości sprzęt, trzeba odszukać profesjonalny sklep sportowy. Fachowy sprzedawca na pewno doradzi nam co kupić. Szczególnie jeżeli wiemy czy chcemy ćwiczyć tylko określone grupy mięśni, czy jednak potrzebujemy maszyn do budowania gibkości. Sprzęt do siłowni niestety nie należy do najtańszych, ale jeśli odpowiednio zaplanujemy jej wyposażenie z pewnością nie wydamy wielkiego majątku. Nie decydujmy się na najtańszy sprzęt, lepiej wydać na starcie odrobinę więcej na maszyny lepszej jakości. Będziemy dzięki temu mieli gwarancję, że wystarczą na długi czas i nie trzeba będzie wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni zajmuje trochę czasu. Należy porównać oferty paru sklepów i zdecydować się na tę, która jest najkorzystniejsza. Dopytajmy o rabaty – mnóstwo sklepów z chęcią ich udziela, w szczególności gdy kupujemy więcej niż jeden przyrząd (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co dobrze jest kupić? Na pierwszym miejscu jest atlas do ćwiczeń. Wielu z nas atlas kojarzy się tylko z ćwiczeniem rąk, a ma on jeszcze kilka funkcji. Możemy ćwiczyć na nim grupy mięśni nóg, można też mięśnie pleców i brzucha. Należy tylko poszukać w Internecie – znajdziemy wiele ćwiczeń do wykonania na takim przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Popytajmy sprzedawcy w sklepie, który może polecić nam zwracając uwagę na ilość miejsca jaką mamy, koszty i oczywiście nasze plany treningowe.
Zwróćmy także uwagę na ławki treningowe, np. . Także pozwalają na ćwiczenia różnych partii mięśni. Przede wszystkim dostosowane są do budowania mięśni brzucha i grzbietu, ale wykorzystuje się je również do kształtowania mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje wiele przestrzeni, a w razie potrzeby w każdej chwili można ją złożyć i ustawić gdzieś w kącie. Dobrze jest także posiadać w siłowni komplet hantli, może bieżnię – jeśli nie chcemy uprawiać joggingu na dworze, albo orbitreka. Pomyślmy jak chcemy pracować nad kondycją i wówczas zaplanujmy zakupy.

Warto zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną, a niewielka siłownia strona główna na pewno nam w tym pomoże. Nie wahajmy się więc urządzić jej w domu, jeżeli tylko posiadamy chociaż jedno puste pomieszczenie.