W jaki sposób funkcjonuje giełda – podstawowe terminy, które pomogą nam zrozumieć zawiłości giełdowych parkietów

Giełda dla większości Polaków to termin kojarzony przeważnie z filmów i wiadomości wieczornych czy też ekonomicznych. Sporo więcej informacji na ten temat pojawia się w momencie sporych kryzysów finansowych bądź też efektownych upadków korporacji czy też banków.

nasdaq

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie

Źródło: sxc.hu
Jednakże na co dzień większość z nas nie zaprząta sobie zbytnio głowy tym w jaki sposób funkcjonuje giełda oraz jakie ma znaczenie we współczesnej gospodarce.

Czy słyszeliście kiedyś takie terminy jak Dax, WIG albo też indeks giełdowy? To terminy, jakie związane są z pojęciem giełdy papierów wartościowych o indeksie dax. Wielkie ośrodki finansowe, jakie znajdują się w Nowym Yorku oraz Londynie obracają na giełdzie ciężkimi do pojęcia dla normalnego zjadacza chleba kwotami.

Kiedy wejdziesz na oryginalny artykuł (https://grimp.pl/uslugi-dodatkowe/ceny-transferowe/), zobaczysz, że posiada zbliżone informacje na omawiany temat – te dane wciągną Cię totalnie.

Mówiąc wprost, chodzi o moment, kiedy dochodzi do finalizacji transakcji pomiędzy graczami, natomiast tematem transakcji są akcje firm rejestrowanych na giełdzie. Generalnie, kiedy stajemy się posiadaczami akcji jakiejś firmy zostajemy stajemy się tym samym niejako współwłaścicielami jej fragmentu adekwatnego do wielkości posiadanego wkładu. Firmy decydują się wejść na giełdę celem pozyskania środków finansowych w zamian proponując swoje udziały.

Co niezwykle interesujące, giełda papierów wartościowych to świetne źródło informacji na temat stanu rynku kapitałowego jak również i gospodarki o giełdzie NASDAQ. To, co ma miejsce w trakcie sesji może mieć niebagatelny wpływ na realne funkcjonowanie milionów ludzi.

Mieliśmy do czynienia z tym całkiem niedawno choćby na Nasdaq, czyli giełdzie papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w przypadku kryzysów finansowych i krachów wielkich korporacji czy też wielkich instytucji finansowych.