Programy motywujące jako nagradzanie najlepszych pracujących

Obecnie pracodawcy coraz to częściej spostrzegają dobrodziejstwa płynące z należytego motywowania pracujących. Taka forma nagród zwiększa zaangażowanie pracujących i umacnia relacje z firmą, co bezpośrednio przekłada się na zyski firmy.

w biurze rachunkowym

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu przedsiębiorców programy motywacyjne mają na celu zatrzymanie najlepszych pracowników w firmie.
Tymczasem każdego człowieka do działalności motywują różne wyróżnienia. Jedni doceniają wartości rodzinne, drudzy dobrą rozrywkę, a jeszcze inni wrażenie bezpieczeństwa.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd do następnych bardzo interesujących wiadomości, które są na oddzielnej stronie. Trzeba tylko wejść w poniższy link.

Z tej przyczyny programy motywacyjne muszą być przystosowane indywidualnie do wymogów każdego uczestnika kolektywu. Każdy program motywacyjny powinien być dopasowany do strategii i oczekiwań przedsiębiorstwa.

Przeważnie spotykanymi składnikami sprzyjającymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, lub samochody służące pracownikom również do użytku osobistego. Odmienną postacią motywowania jest dodatkowe ubezpieczenie medyczne osobiste, czy też rodzinne, a również finansowane przez jednostkę ubezpieczenie na życie. Może to być również interesująca wyprawa, weekend w spa, karnet do kina, ewentualnie wycieczka integracyjna. Dla przeróżnych zespołów pracowników trzeba adresować dostosowane programy motywacyjne, jakie budują ich motywację do działania, a to przyczynia się do maksymalizacji korzyści. Pakiety motywacyjne dla pracujących mogą być zróżnicowane ze względu na stanowisko i jego pozycję w strukturze firmy.

Nawet bardzo wyszukany system motywacyjny nie okaże się skuteczny wtedy, gdy zatrudniony będzie miał wrażenie, że jest wynagradzany o wiele gorzej, niż jego odpowiednicy w innych przedsiębiorstwach.