Wspaniała wycieczka na Mazury, które są pełne pięknych jezior, lasów oraz interesujących zabytków

Kiedy zastanawiamy się nad idealnym miejsce na urlop w kraju, Mazury będą doskonałym wyborem. Rok rocznie przyciągają duże ilości turystów zakochanych w cudownych jeziorach oraz wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.

Zaraz po Tatrach jak również Morzu Bałtyckim, Mazury to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Powinniśmy chociaż raz w życiu wybrać się w podróż w te tereny. Będąc na Mazurach zdecydowanie musimy odwiedzić jezioro Śniardwy. Organizowane są tam rozmaite rejsy wycieczkowe, z których możemy skorzystać oraz podziwiać wspaniałe widoki. W tym terenie kraju znajdziemy też wiele miast, pełnych ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Olsztyn, który dobrze jest odwiedzić. Jeśli potrzebny jest hotel mazury hotele w Olsztynie oferuje mnóstwo miejsc, w których można się zatrzymać. Poprzez spółkę Hotele Olsztyn możemy szybko i łatwo zarezerwować miejsca przez internet. Miasto jest otoczone dużą ilością jezior oraz lasów. Poza starówką możemy oglądać na przykład cudowny zamek w Olsztynie. Jest to świetny przystanek w trakcie codziennych wycieczek nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki jezior, przepiękne lasy oraz historyczne zabytki to atrakcje, które możemy tam znaleźć. Wycieczka z pewnością będzie niezapomniana. W obszarze parku możemy spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują mazurskie tereny.

Utworzony został tam też rezerwat, który ma na celu ochronę wybrane gatunki ptaków. Kiedy interesujemy się historią, ciekawym miejscem będzie również Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Zobaczymy tam wiele urządzeń domowych i rybackich, które były stosowane na tych terenach w odległych czasach.

Wycieczka na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i z chęcią powrócimy na te tereny jeszcze raz. Malownicze lasy tudzież wielkie jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy wakacje i doskonale odpoczniemy podczas rejsów. Interesujące zabytki i ciekawe muzea zapoznają nas z tamtejszą historią i zwyczajami.