Jakie czynności powinna przeprowadzić osoba otwierająca agencję pośrednictwa zatrudnienia?

Zawodowe poszukiwanie zatrudnienia potrzebuje niezwykle szerokiej wiedzy z zakresu lokalnego rynku i powiązań biznesowych, które właśnie obowiązują. Agencja zatrudnienia działa troszkę w inny sposób niż osoba bezrobotna, która również poszukuje pracy nie tyle dla siebie, ale dla wielu różnych osób o odmiennych umiejętnościach oraz kompetencjach.

KRS

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy działa na rynku zatrudnienia w konkretnym regionie, w miasteczku albo w skali całego kraju. Są także Agencje poszukujące zatrudnienia dla swoich klientów za granicą Polski. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są realizowane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja zatrudnienia może pozyskiwać propozycje zatrudnienia na zamówienie klientów albo pośredniczyć w szukaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji zatrudnienia są osoby poszukujące odpowiedniej pracy i zwierzchnicy, którzy pragną pozyskać pracowników o konkretnych kwalifikacjach zawodowych. Pierwszym etapem, który wiedzie do uruchomienia naszej agencji pośrednictwa pracy to wpis do CEIDG. Agencję można także prowadzić w formie spółki i w takiej sytuacji wpis rejestracyjny jest dokonywany w KRS.
Osoba, która chce otworzyć agencję zatrudnienia powinna zdecydować czy chce agencje prowadzić w formie działalności jednoosobowej, czy chciałaby ją prowadzić jako spółka.

Zajmują Cię tego typu artykuły? Masz ochotę na to, żeby poznać kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://www.maxtom.com.pl/oferta/flagi-reklamowe/plotki-reklamowe/) wiadomości. Całość wyszukasz w poniższym linku.

Wybrać może spółkę jawną, komandytową lub akcyjną. Jeśli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać jedynie wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W tego typu wpisie dodać trzeba kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa zatrudnienia. Nie można w Polsce prowadzić dwóch działalności gospodarczych jednocześnie.

Można jedynie rozszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już funkcjonuje. Proces rejestracyjny spółki w KRS jest w bardziej znaczącym stopniu zagmatwany niż rejestracja w CEIDG.