Praca zagranicą – warto szukać?

Sytuacja na rynku pracy jest ciężka i znają to nie tylko studenci humanistycznych kierunków.

Dobrze stworzone CV to podstawa, jednak nie jest wystarczające. Pracodawcy kierują swoją uwagę głównie na doświadczenie, więc to nie wybór studiów jest problemem.

Kilka lat temu jedyną drogą dla bezrobotnych była praca za granicą. Zaraz po zdaniu matury, bez kwalifikacji, bardzo dużo ludzi wybyło do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. Z reguły zajmowali się pracą fizyczną, przy remontach, a kobiety pracowały w restauracjach i barach. Dzisiaj sytuacja uległa zmianom.

W tej chwili w Angli i Irlandii o pracę jest trudniej, jednak i tak jest jej więcej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii spotkało niektórych ludzi i zmusiło ich do powrotu. Jednak zagraniczna praca to niekoniecznie zajęcia fizyczne. Zapominamy, że to oferta przede wszystkim dla młodych i wykształconych, chcących podnieść swoje kwalifikacje. absolwenci największych uniwersytetów często szukają zatrudnienia w Irlandii i Wielkiej Brytanii, chcąc odnieść sukces.

Praca w Google i w agencji marketingowejZnajomość języka, dobre CV i bardzo ważny list motywacyjny po angielsku otwierają zagraniczny rynek pracy. Placówka Google w stolicy irlandzkiej często angażuje Polaków, a wynagrodzenie jest na tyle dobre, że mądrzy ludzie po prostu wyjeżdżają z kraju. To samo dotyczy brytyjskich agencji marketingowych. Nasi fachowcy są tam poszukiwani, a praktyki, które otrzymują ułatwiają pracę w polskich korporacjach po powrocie.

Praca i życie w obcym krajuW Irlandii stale pracuje dużo Polaków. zezwolenie na pracę online mają nas dość, inni traktują nas jak bardzo dobrych specjalistów. Na pewno to nie jest literackie życie na wygnaniu. Są polskie restauracje, sklepy, a nawet przychodnie takie jak Medicus. Dodatkowo są też krajowe biura, pomagające Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają formalności.

Niektórzy ludzie żyjący tam od lat tworzą całe społeczności również w Sieci. Gromadnie decydują się na przedszkola dla swoich dzieci, wymieniają się spostrzeżeniami i pomagają sobie w mieszkaniu w obcym kraju.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie